Březen v mateřské škole

V březnu jsme začali odemykat a vítat jaro. V mateřské škole je spoustu klíčů, které k odemknutí děti mohly použít. Jenže všechny byly schované u Zajíčků ve třídě, a tak měli Zajíčci těžký úkol všechny klíče najít. Už se za dobu zdálo, že jeden poslední nenajdou… Všechny byly už vsazené do dřevěných vkládaček, ale jedno místo bylo pořád prázdné. Nikdo nemohl poradit, nikdo nevěděl, kde klíče jsou, ani paní učitelky… Děti se naštěstí nevzdaly a jeden schovaný v polici nakonec našly. Radost byla veliká a vítání jara mohlo začít.

Jarní cvičení u Veverek

Děti z Veverek a Medvíďat byly pozvány do DDM Pelíšek, aby si přišly vyrobit velikonočního zajíčka. Vybraly si podle vlastního vkusu různá tiskátka, barvy, až je každý zajíček docela jiný.

Přijelo k nám divadlo s loutkami, které byly vyřezané z molitanu a moc pěkně nabarvené. S fotografiemi v galerii zde vám děti mohou připomenout o čem příběh byl.

Předškoláci se byli tento měsíc podívat do školy, kde se také potkali se svými kamarády z mateřské školy i z volného času. Paní učitelka je pozvala na návštěvu do 1.A a 1.B a nakoukli i k velkým páťákům. Prvňáčci dětem předvedli, jak už dovedou číst a počítat a ubezpečili je, že se to ve škole zvládnou naučit taky.

Plavání

Lekce plavání byly zahájeny. Děti jsou rozděleny na 2 skupiny začátečníků a pokročilých. Každá skupina má svou paní instruktorku, obě jsou moc milé, k dětem citlivé a trpělivé. Jsme rádi, že můžeme navštěvovat bazén ve Vrchlabí. Do bazénu si totiž dojdeme pěšky, ale zpět jezdíme raději autobusem, aby děti nebyly z cesty nemocné. S vlhkými vlasy na studeném vzduchu je to hned.

Při druhé lekci obě skupiny vyzkoušely plavat ve velkém bazénu.

Březnu se říká měsíc knih, a tak jsme ho v duchu knižním v mateřské škole prožili. Děti si vybraly známé knihy ze školní knihovny, nebo si nosily z domova své oblíbené knihy a mohly nám tak o nich vyprávět a rozvíjet své komunikativní dovednosti – popis věci, příběhu… Nejlépe se povídá o tom, co je jim blízké, zajímá je a mají rádi. 🙂

Aktuálně

Zápis na prázdniny (děti z jiných MŠ)

Akce květen

4. 5. 10:00 - Předškoláci - Plavání 6/10

11. 5. 10:00 - Předškoláci - Plavání 7/10

12. 5. 10:00 - Předškoláci - Dopravní hřiště

15. 5. 9:30 - Divadlo v MŠ: O líné Lindušce a třech přadlenách

17. 5. Besídka ke Dni matek: Zajíčci 15:00, Medvíďata 15:30 (- poté překvapení od dětí)

18. 5. Besídka ke Dni matek: Veverky 15:00

18. 5. 10:00 - Předškoláci - Plavání 8/10

25. 5. 10:00 - Předškoláci - Plavání 9/10

30. 5. 9:00 - Společné focení (fotograf Mendřický)

31. 5. 9:30 - Divadlo v MŠ: Kuk a Cuk a oslava Dne dětí na školní zahradě

1. 6. 10:00 - Předškoláci - Plavání 10/10

Fotografie naleznete průběžně v galerii.