Červen v mateřské škole

Poslední měsíc školního roku červen. S letním počasím jsme většinu času strávili venku na zahradě nebo na procházkách.

Předškoláci na Den dětí zakončili plaveckou školu a poslední den v bazénu byl tím nejhravějším. Plnili vodní úkoly – potápěli se pro barevné kruhy, hráli vodní košíkovou a překonávali plovoucí most, který se každým krokem málem propadal. Dále se konal závod dvou skupin. Skok do vody a co nejrychlejší přeplavání bazénu s molitanovou deskou. Předávali si štafetu a navzájem se podporovali, vyhrát však mohla jen jedna skupina. Nikdo se snad z druhé skupiny nezlobil, v dětech bylo nadšení a byly příjemně unaveny, do závodění daly hodně sil. Na rozloučenou za účast v plavecké škole získali všichni předškoláci mokrý diplom. Někdo si ho odnesl mokrý doslova.

V okolí mateřské školy je spoustu cest k procházkám. Jedním takovým místem je kaple svaté Anny. Cesta k ní je stále do kopce, ale i kopec si umíme zpříjemnit. Na mostě přes silnici na Špindl děti rády mávají na auta, za mostem se podívají na koně a když je štěstí, tak je podél cesty obora s vysokou zvěří, ale musí se jít tiše, aby mohla být viděna. Dále po cestě vymýšlejí zábavné hry, zkoumají svět hmyzu i ptactva, předhánějí se v běhu do kopce, vyčerpají se, ale stíhají při tom i odpočívat. Alespoň poznají svou výdrž a zdatnost.

Zajíčkové u kapličky
Medvíďata

Dalším příjemným cílem delší vycházky je rybník Kačák.

Veverky u Kačáku

Se závěrem roku byla ve školce různá závěrečná vyhlášení, jedním z nich bylo rozdání diplomů a odměn z projektu Se sokolem do života. S dětmi cvičíme každý den, projekt je však zábavným zpestřením ke cvičení. Dle projektu děti plní různé pohybové úkoly, motivací jsou nálepky v jejich vlastním sešítku. Pohyb má každý rád, někdo má raději klidnější tempo, někdo rychlejší, ale každý pohyb a sport je plusem ke zdravému vývoji. V projektu Se sokolem do života budeme v dalším roce pokračovat.

Další bylo vyhlášení projektu Poznáváme ČR. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a podporu dětí v účasti. Při vyprávění dětských zážitků každý se zájmem naslouchá, protože informace podané od vrstevníků jsou vždy zajímavé informace :-).

Oslava u Veverek – mezi dětmi můžete vidět i připravený stůl s pohoštěním… 🙂 Slavily se narozeniny, oslavenkyně dětem donesla malé překvapení.

A tak to vypadá, že je to samé slavení a rozdávání dárečků, ale na nějakou dřinu dojde taky… 🙂

S červnem pro některé přichází i loučení s mateřskou školou. Předškoláci byli pasováni na školáky. Kdo měl meč na ramenou a branou prošel stal se školákem. Všem přejeme jen to nejlepší, přirozený zájem a nadšení pro učení ať se neztratí, ať úspěchy a štěstí každé dítko doprovází. Vám, rodičům, velkou dávku trpělivosti, laskavosti a mnoho časových možností být dětem v nové životní etapě oporou.

Školní výlet Strážné

Přejeme vám krásné letní dny, prožijte je ve zdraví a klidu, děkujeme za vše a budeme se těšit na další školní rok!

Stock ilustrace Sluneční Brýle Růžová Srdce Brýle Na Léto Plochý Kreslený  Ručně Kreslený Obrázek Obrázek Vektoru Zásob Izolovaný Na Bílém Pozadí –  stáhnout obrázek nyní - iStock

Aktuálně

Akce září

5. 9. 15:00 - Schůzka rodičů

11. 9. 8:30 - Předškoláci - Program KRNAP: Louka plná dětí

13. 9. Předškoláci - fotbalový turnaj

26. 9. 9:30 - Divadlo v MŠ: O drakovi

Fotografie naleznete průběžně v galerii.