Co se událo v dubnu

Duben byl plný zajímavých akcí. Hned zkraje za námi do mateřské školy přijelo divadlo a přivezlo rovnou 3 pohádky. Dále nás začátkem měsíce provázely Velikonoce, tradice, veselé barvy a výrobky k ozdobení domova. Děti vyráběly samy a v den velikonoční dílny tvořily spolu s rodiči. Akce se vydařila a my za návštěvu velmi děkujeme.

Aby si děti Velikonoce co nejvíce užily a tradici přiblížily, byly od muzea pozvány na hledání vajíček. Všem třídám se povedlo vajíčka najít, splnit připravené úkoly a objevit zasloužený košík s poklady. To bylo radosti z plného košíčku!

A naši předškoláci? Ti už vůbec nelenili. Děti z Medvíďat úspěšně ukončily 7 lekcí plaveckého výcviku. Byly odvážné a učenlivé a z každé nové činnosti měly radost a rychle ve vodě získávaly nové zkušenosti. Na závěr byly odměněny plaveckým vysvědčením.

Také navštívily dopravní hřiště, kde na ně čekala Městská policie!

Policisté byli k dětem laskaví a nápomocní. Děti si užily jízdu na koloběžkách, ale i řízení dopravy, k čemuž měly půjčené dopravní vesty a terče od policistů. Odcházely plny dojmů a nadšení. 🙂

Měsíc plný zážitků byl zakončen čarodějnickým sletem. Čarodějnic a čarodějů přilétlo opravdu hodně. Na zahradě si zacvičili s čarodějnicí Bertou, s čarodějnicí Pipkou připravili tajemný lektvar, vyrobili si pěknou zásobu pavouků a pavučin, naučili se pavučinou i procházet aniž by je nohatý pavouk stačil chytit a taky bylo třeba se naučit řádně zacházet s koštětem.

Nikdo naštěstí neodlétl, čarodějnice i čarodějové si přičarovali zpět svou podobu a děti se zase vrátily. Ale zážitky a pavouci jim zůstali.

Akce prosinec

1. 12. 9:45 - Předškoláci - Druhé bruslení