Co se událo v dubnu

Duben byl plný zajímavých akcí. Hned zkraje za námi do mateřské školy přijelo divadlo a přivezlo rovnou 3 pohádky. Dále nás začátkem měsíce provázely Velikonoce, tradice, veselé barvy a výrobky k ozdobení domova. Děti vyráběly samy a v den velikonoční dílny tvořily spolu s rodiči. Akce se vydařila a my za návštěvu velmi děkujeme.

Aby si děti Velikonoce co nejvíce užily a tradici přiblížily, byly od muzea pozvány na hledání vajíček. Všem třídám se povedlo vajíčka najít, splnit připravené úkoly a objevit zasloužený košík s poklady. To bylo radosti z plného košíčku!

A naši předškoláci? Ti už vůbec nelenili. Děti z Medvíďat úspěšně ukončily 7 lekcí plaveckého výcviku. Byly odvážné a učenlivé a z každé nové činnosti měly radost a rychle ve vodě získávaly nové zkušenosti. Na závěr byly odměněny plaveckým vysvědčením.

Také navštívily dopravní hřiště, kde na ně čekala Městská policie!

Policisté byli k dětem laskaví a nápomocní. Děti si užily jízdu na koloběžkách, ale i řízení dopravy, k čemuž měly půjčené dopravní vesty a terče od policistů. Odcházely plny dojmů a nadšení. 🙂

Měsíc plný zážitků byl zakončen čarodějnickým sletem. Čarodějnic a čarodějů přilétlo opravdu hodně. Na zahradě si zacvičili s čarodějnicí Bertou, s čarodějnicí Pipkou připravili tajemný lektvar, vyrobili si pěknou zásobu pavouků a pavučin, naučili se pavučinou i procházet aniž by je nohatý pavouk stačil chytit a taky bylo třeba se naučit řádně zacházet s koštětem.

Nikdo naštěstí neodlétl, čarodějnice i čarodějové si přičarovali zpět svou podobu a děti se zase vrátily. Ale zážitky a pavouci jim zůstali.

Aktuálně

Červnové akce

1.6. Den dětí na školní zahradě v dopoledních hodinách

8.6. Společné závěrečné focení na zahradě 9:00

9.6. Školní výlet - odchod z MŠ 8:10 - více zde

14.6. Medvíďata - návštěva 1. třídy ZŠ

16. 6. Veverky - vycházka k rybníku Kačák

20.6. Hudební představení v MŠ - Já jsem muzikant 8:45

20.6. - Po představení - Rozloučení s předškoláky, zahradní slavnost

22.6. Medvíďata - výlet na Strážné (s sebou batoh, pití, mls, kapesníčky)

23.6. Medvíďata - lehkoatletické závody na hřišti manž. Zátopkokých

Fotografie naleznete průběžně v galerii.

Týdenní plány pravidelně k nahlédnutí

Milí rodičové,
v sekci Pro rodiče -> Týdenní plán můžete pravidelně nahlížet, jaké činnosti máme v konkrétním týdnu s dětmi naplánované a na co se mohou těšit. Zápis je aktualizován každý týden v pondělí/úterý.