Květen v mateřské škole

Předškoláci se na začátku května učili o dopravě, dopravních prostředcích, a taky o tom, že jsou na silnici důležitá pravidla. A aby taková „dopravní výchova“ byla co nejefektivnější, sami si zkusili být v provozu.

Mohli jsme pro to využít dopravní hřiště na Liščím kopci, kde nám pan správce půjčil koloběžky, kola, helmy. Jako překvapení přijela městská policie a dětem různá pravidla silničního provozu vysvětlila. Děti se pak na hřišti samy snažily myslet na pravidla provozu – např. na jízdu v pravém pruhu a dát pozor na ostatní účastníky.

O dopravě a chování se na silnici si povídáme i v rámci vycházek – vedeme děti k bezpečnému přecházení přes silnici.

Děti z Veverek vymyslely svůj víčkový semafor:-)

Tento měsíc bylo divadlo v MŠ s pohádkou O líné Lindušce a třech přadlenách.

Předškoláci v květnu každý čtvrtek dále docházeli na lekce plavání. Paní instruktorka se skupinou pokročilých vytvořila pár fotek a videí pod vodou. Podívat se na ně můžete ZDE.

A protože venku je to častěji slunečné a jako dělané na dlouhé procházky, tak i nejmladší Zajíčkové nohy nešetří a prochází nové zajímavé kopcovité cesty.

Ve třídě Medvíďat se pořádalo finále v piškvorkách. Celá třída soutěžila a každý si zahrál, avšak na stupně vítězů se dostali tři. Gratulujeme:-)

Poslední den v měsíci jsme oslavili Den dětí na školní zahradě. Slavil se o den dříve ve středu, protože ve čtvrtek šli předškoláci na poslední plavání. Na děti čekala zahrada s barevnými balónky a fáborky. Označená stanoviště, u kterých byly úkoly. Některé lehčí, některé těžší. Avšak připravené tak, aby je zvládly všechny děti. Každý dostal kartičku se šňůrkou a mohl si tak značit hotové úkoly sám. Bylo 10 stanovišť. Než to celé začalo, zatancovali jsme s písničkou, abychom se na úkoly trochu procvičili. Házelo se kruhy i míči, skákalo v pytlích, skákal se panák, chodilo se přes překážkovou dráhu a na chůdách a oblíbené bylo nošení vody. Není divu, bylo moc hezky a teplo.

Uprostřed hrátek se udělala pauza a od paních kuchařek děti dostaly zmrzlinu.

Měsíc červen je už v plném proudu, děti se mohou těšit na blížící se školní výlet a také na slavnostní rozloučení s předškoláky – datum konání upřesníme. Pěkné slunečné dny všem 🙂

Aktuálně

Akce září

5. 9. 15:00 - Schůzka rodičů

11. 9. 8:30 - Předškoláci - Program KRNAP: Louka plná dětí

13. 9. Předškoláci - fotbalový turnaj

26. 9. 9:30 - Divadlo v MŠ: O drakovi

Fotografie naleznete průběžně v galerii.