Květen v mateřské škole

Začal měsíc květen, vše kolem kvete, roste, žije… A v mateřské škole tomu není jinak. K tomu živu se na začátku května blížila jedna velká událost.

Besídka ke Dni matek! Hurá, přijdou mamky, taťkové a další příslušníci rodiny a podívají se na naše představení. Najdeme s dětmi oblíbené písničky a básničky, a protože se děti učí rychle, přidáme pár nových, ať se svým milovaným mohou předvést. Děti se velmi těšily a na besídce snažily. Druhý den, po besídce, jsme na akci společně vzpomínaly a shodly se, že se to moc povedlo.

Velká událost se vydařila. Radost všech z povedení se linula školkou… Mezitím se venku děje spoustu věcí, slunce hřeje o sto šest a Zajíčci, Veverky i Medvíďata se nemohou dočkat venkovních her.

Veverky si zazávodily v lese a plnily žabičkové úkoly. Velké strmé kopce, běh, chůze po kládě? Prý úplná brnkačka. A tak si každý zasloužil zlatou medaili.

V šipkované se jim též dařilo, úkoly zvládly a moc se jim líbily.

Medvíďata se doslechla zajímavosti o malých krkonošských savcích. Dále dostala od paní učitelky za úkol postavit domečky pro svou rodinu. Každý s chutí ukázal svou kreativitu a vznikly moc pěkné stavby.

Nejen domy tvoří, v tělocvičně si zas umí samy sestavit velice smysluplnou a zajímavou “opičí dráhu”.

Na soutěži v piškvorkách zazářil soutěžící z naší školky. Soutěžících bylo dost a všechny porazil. Ještě jednou velmi gratulujeme – skvělá práce!

A Zajíčkové, malé děti, vše se pilně učí, starší jim případně moc hezky umí pomoci.

Vědí, že je čas mláďátek a pomohli ptáčkům vyrobit pohodlná hnízdečka. Kam však s hnízdem? Mohou si ho ptáčkové dát na veselý strom, který Zajíčkové též pracně vyrobily.

Máme – máte šikovné děti.

A sluníčko, to venku pálí, víc a víc a ještě víc,

tak děti, užívejme školky, vždyť prázdniny jsou za měsíc!

Slavà ēek

Aktuálně

Akce září

5. 9. 15:00 - Schůzka rodičů

11. 9. 8:30 - Předškoláci - Program KRNAP: Louka plná dětí

13. 9. Předškoláci - fotbalový turnaj

26. 9. 9:30 - Divadlo v MŠ: O drakovi

Fotografie naleznete průběžně v galerii.