Leden v mateřské škole 2023

Děti v Novém roce dorazily s velkou radostí z nových hraček od Ježíška a zážitků z prázdnin. Opadlo napětí z nejista – kdy Ježíšek přijde, co přinese… Nastalo klidné povánoční období.

Předškoláci ukončili školu bruslení a zasloužili pochvaly za velké snahy a posuny. Snad některým tento sport zůstane v oblibě. Na závěrečné bruslení přišly předškoláky podpořit ostatní děti ze školky.

Je skvělé, jak je pro děti pohyb přirozeně lákavý a baví je. (Rozhodně je třeba je v pohybu podporovat! :-)) Důkazem bylo vyslovené natěšení na lyžování a následné zklamání, že je zrušené. Termín možná dostaneme náhradní, ale zatím jsme nebyli informováni. O lyžování byla řeč při programu pro předškoláky KRNAP – TETŘÍVEK OBECNÝ: o lyžařích, co jezdí mimo sjezdovky a mohou tím tetřívky ohrožovat. Tetřívek si dělá díru ve sněhu u smrků, kde se snaží v zimě přežít. Když po jeho díře člověk (nevědomky) přejede, tetřívek se vyděsí, až přestane jíst a může zahynout. Kromě zajímavostí o tetřívkovi předškolní děti plnily úkoly ve formě skládanek. Práce ve skupinkách už jim velice jde. Nakonec si zasoutěžily – navlékaly korálky na provázek jako potravu pro tetřívka.

U veverek se slavily narozeniny. Děti si společně zazpívaly, oslavenkyni vymyslely a popřály samá dobrá přání a udělaly si kytičkovou hostinu.

Zajíčci zas mysleli na zvířátka. Dali dohromady různé dobroty a odnesli na kopec do krmelce. Dále se šli podívat na zimní stadion, kde probíhal hokejový zápas v rámci zimní Olympiády dětí a mládeže a podpořili tak soutěžící.

Mimo hokejové zápasy děti mohly vidět i závod na běžeckých lyžích, na který se byly podívat v areálu Vejsplachy.

Ke konci měsíce přijel do mateřské škole pan herec, divadelník, který měl zahrát pohádku Sůl nad zlato. Vyskytly se technické problémy, a byla jiná pohádka – Zlatovláska. Byla moc pěkná, pán hrál velmi vtipně a děti nejednou rozesmál.

A konečně je venku spousta sněhu, jsme za to moc rádi. Venkovní hry jsou teď pestřejší, děti umí se sněhem vymyslet spoustu zajímavých staveb a her. A závody na lopatách je určitě neminou!:-)

Aktuálně

Akce únor

14. 3. 8:30 - Fotografování dětí (pan Mendřický)

14. 3. 10:00 - Veverky - Keramika v DDM Pelíšek

15. 3. 10:00 - Medvíďata - Keramika v DDM Pelíšek

16. 3. 9:00 - Fotografování dětí (paní Blažková)

20. 3. 9:00 - Předškoláci - Program KRNAP v MŠ

21. 3. 9:30 - Divadlo v MŠ: O Lesněnce

22. 3. 10:00 - Předškoláci - návštěva Základní školy

23. 3. 10:00 - Předškoláci - Plavání 1/10

29. 3. 9:30 - Medvíďata - návštěva knihovny

30. 3. 10:00 - Veverky - návštěva knihovny

30. 3. 10:00 - Předškoláci - Plavání 2/10

Fotografie naleznete průběžně v galerii.

Týdenní plány pravidelně k nahlédnutí

Milí rodičové,
v sekci Pro rodiče -> Týdenní plán můžete pravidelně nahlížet, jaké činnosti máme v konkrétním týdnu s dětmi naplánované a na co se mohou těšit. Zápis je aktualizován každý týden v pondělí/úterý.