Listopad v mateřské škole

Poslední podzimní měsíc listopad. Strávený byl příjemně, v teple mateřské školy i venku v sychravém počasí.

Zvířátka se chystají na zimu a někteří ježci se před zimou nestihli schovat. Těmto ježkům je poskytnuté místo na přečkání zimy a děti ze Zajíčků se na ně byly podívat.

Podzimní dny nám zpříjemnily děti z Veverek a jejich rodiče krásnými výrobky z nejrůznějších přírodnin.

A protože už se malilinko blížily Vánoce (a také trvá, než se keramická hlína vypálí), tak byly děti ze třídy Veverek a Medvíďat pozvány na vánoční tvoření do DDM Pelíšek. Vyráběly keramickou kulatou ozdobu s chaloupkou nebo kostelíkem a hvězdami. Pracovaly samostatně a vzorně podle pokynů paní keramičky. Výtvory se velmi povedly.

Při samé pilnosti, učenlivosti, radosti i dětské starosti se nesmí zapomínat na odpočinek… 🙂

Opět k nám zavítalo divadélko. Tentokrát ne jen s jednou pohádkou, ale dokonce se třemi. Jaké to byly pohádky? Zeptejte se dětí, napovězte fotkami v galerii z divadla ZDE. (Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Koblížkovi, Tři prasátka)

Na svatého Martina sice nenapadl sníh, ale studené teploty přivezl. Martin se zastavil ve třídě Medvíďat, aby děti poznaly, jaký byl jeho příběh a co dobrého udělal. Bílého koně s sebou měl, děti však vyrobily další své a poté se i s Martinem těšily z koňské přehlídky (přehlídka vlastních koníků i živých :-))

Dále předškoláci začali chodit bruslit na zimní stadion. Snad pro ně bude bruslení potěšením a zálibou. Pánové trenéři jsou trpěliví a s dětmi na ledě kromě samotného bruslení hrají různé hry. … Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem bruslí.:-)

Co bude následovat po podzimním listopadu? Samé přípravy na možná nejoblíbenější měsíc v roce. Pro děti ne zrovna kvůli návštěvě čertů:-), hlavně kvůli láskyplným Vánocům a tradicím se spousty překvapeními. Těšíme se a užijte si tento čas.

Aktuálně

Akce únor

14. 3. 8:30 - Fotografování dětí (pan Mendřický)

14. 3. 10:00 - Veverky - Keramika v DDM Pelíšek

15. 3. 10:00 - Medvíďata - Keramika v DDM Pelíšek

16. 3. 9:00 - Fotografování dětí (paní Blažková)

20. 3. 9:00 - Předškoláci - Program KRNAP v MŠ

21. 3. 9:30 - Divadlo v MŠ: O Lesněnce

22. 3. 10:00 - Předškoláci - návštěva Základní školy

23. 3. 10:00 - Předškoláci - Plavání 1/10

29. 3. 9:30 - Medvíďata - návštěva knihovny

30. 3. 10:00 - Veverky - návštěva knihovny

30. 3. 10:00 - Předškoláci - Plavání 2/10

Fotografie naleznete průběžně v galerii.

Týdenní plány pravidelně k nahlédnutí

Milí rodičové,
v sekci Pro rodiče -> Týdenní plán můžete pravidelně nahlížet, jaké činnosti máme v konkrétním týdnu s dětmi naplánované a na co se mohou těšit. Zápis je aktualizován každý týden v pondělí/úterý.