Listopad v mateřské škole

Poslední podzimní měsíc listopad. Strávený byl příjemně, v teple mateřské školy i venku v sychravém počasí.

Zvířátka se chystají na zimu a někteří ježci se před zimou nestihli schovat. Těmto ježkům je poskytnuté místo na přečkání zimy a děti ze Zajíčků se na ně byly podívat.

Podzimní dny nám zpříjemnily děti z Veverek a jejich rodiče krásnými výrobky z nejrůznějších přírodnin.

A protože už se malilinko blížily Vánoce (a také trvá, než se keramická hlína vypálí), tak byly děti ze třídy Veverek a Medvíďat pozvány na vánoční tvoření do DDM Pelíšek. Vyráběly keramickou kulatou ozdobu s chaloupkou nebo kostelíkem a hvězdami. Pracovaly samostatně a vzorně podle pokynů paní keramičky. Výtvory se velmi povedly.

Při samé pilnosti, učenlivosti, radosti i dětské starosti se nesmí zapomínat na odpočinek… 🙂

Opět k nám zavítalo divadélko. Tentokrát ne jen s jednou pohádkou, ale dokonce se třemi. Jaké to byly pohádky? Zeptejte se dětí, napovězte fotkami v galerii z divadla ZDE. (Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Koblížkovi, Tři prasátka)

Na svatého Martina sice nenapadl sníh, ale studené teploty přivezl. Martin se zastavil ve třídě Medvíďat, aby děti poznaly, jaký byl jeho příběh a co dobrého udělal. Bílého koně s sebou měl, děti však vyrobily další své a poté se i s Martinem těšily z koňské přehlídky (přehlídka vlastních koníků i živých :-))

Dále předškoláci začali chodit bruslit na zimní stadion. Snad pro ně bude bruslení potěšením a zálibou. Pánové trenéři jsou trpěliví a s dětmi na ledě kromě samotného bruslení hrají různé hry. … Děkujeme rodičům za pomoc s odvozem bruslí.:-)

Co bude následovat po podzimním listopadu? Samé přípravy na možná nejoblíbenější měsíc v roce. Pro děti ne zrovna kvůli návštěvě čertů:-), hlavně kvůli láskyplným Vánocům a tradicím se spousty překvapeními. Těšíme se a užijte si tento čas.

Aktuálně

Akce září

5. 9. 15:00 - Schůzka rodičů

11. 9. 8:30 - Předškoláci - Program KRNAP: Louka plná dětí

13. 9. Předškoláci - fotbalový turnaj

26. 9. 9:30 - Divadlo v MŠ: O drakovi

Fotografie naleznete průběžně v galerii.