O škole

Filozofií naší mateřské školy je usnadnit dětem jejich další životní i vzdělávací cestu a připravit je na zdolávání nástrah života a podpořit touhu po poznání. Snažíme se u dětí vytvořit pozitivní vztah k místu, kde žijí a vzbudit zájem o dění v regionu. Podporovat zachovávání tradic a hodnot, které jsou důležité pro další životní cestu dětí.

ŠVP PV je zaměřen na 3 hlavní cíle:

• Rozvoj dítěte a jeho schopnosti učit se
  • Osvojení základů hodnot, na nichž je založena naše společnost
  • Získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se

Snahou pedagogů je rozvoj dítěte po všech stránkách – biologické, psychologické, kulturně-společenské, sociální, poznávací. Úsilí všech zaměstnanců mateřské školy směřuje k přípravě dítěte tak, aby na konci předškolního období bylo jedinečnou a relativně samostatnou osobností, připravenou zvládnout nároky běžně na ni kladené a připravenou i na ty, které ji v budoucnu čekají. Všichni si uvědomujeme, jak důležité je předškolní období pro formování osobnosti dítěte. Při práci s dětmi využíváme nových vědeckých poznatků z oblasti výchovy a vzdělávání a tyto poznatky zprostředkováváme rodičům a zákonným zástupcům dětí.

Již v předškolním věku dítěte se vytvářejí základy pro započetí systematického rozvoje. Ve vzdělávání dětí upřednostňujeme hru a prožitkové poznávání. Získané vědomosti si děti dle možností ověřují v praxi. Vzdělávání probíhá během celého pobytu dítěte v mateřské škole. Činnosti jsou plánované podle tematických celků (integrovaných bloků), které na sebe navazují a úzce se prolínají. Preferujeme metody a formy vzdělávání, které respektují specifika předškolního věku dítěte – hlavní formou vzdělávání je hra.

Součástí vzdělávání jsou školní akce, které cíleně doplňují a zpestřují pobyt dítěte v MŠ.

Fotbalový turnaj

Pouze pro předškoláky (Medvíďata): Ve čtvrtek 9. 9. v 9 hodin se koná fotbalový turnaj mateřských škol doplněný o soutěžní stanoviště. Odchod z MŠ v 8 hodin. Svačina bude ze školky, pitný režim též zajištěn.

Schůzka pro rodiče

Informace o schůzce pro rodiče, která se uskuteční dne 7.9. od 16,00 se dozvíte v následujícím článku.

Výsledky přijímacího řízení

Seznam nově přijatých dětí od školního roku 2021/2022 naleznete v článku Výsledky přijímacího řízení