Prosinec v mateřské škole

Mikuláš je tady, Vánoce také… Měsíc plný příprav a těšení se! Zářící oči dětí při pomyšlení na Štědrý den… Vyslovená přání, nedočkavost, cukroví, koledy, to vše k Vánocům patří a neminulo nás v mateřské školce. Začalo to tedy Mikulášem. Byl u nás, dokonce s velmi početnou skupinou andělů a čertů. Od dětí jsme zjistili, že se jim nejvíce líbilo malování na tváře. Bylo to moc pěkné setkání.

Předškoláci si opět odskočili zabruslit, tentokrát hráli super hru Cukr, káva, limonáda. Kdo se pohne, musí na začátek. A na bruslích ihned zastavit, to není jen tak. Pokud však nezastaví o zem, to jde hned:-). Velmi si to užili.

Školka vyzdobená, stromečky ve školce vystavené malé i jeden velký, ale společně s dětmi jsme vzpomněli i na zvířátka a dostali jsme nabídku, že můžeme přijít ozdobit stromeček i jim. A tak se nachystaly ozdoby, řetězy, kouličky, vše co by jim chutnalo se navléklo na provázek a odneslo na patřičné místo. A jak se stromeček ozdobit povedl, posuďte sami.

Ozdobiček bylo tolik, že se dostalo i na vedlejší strom. To budou mít zvířátka hostinu!

A už už se blíží Vánoce a to čekání nám zpříjemnilo úžasné divadelní představení. Bylo plné světel, barev, zajímavých materiálů, umělého sněhu, stínů, tajemné hudby… dokonce bylo i docela strašidelné. Ale pořád úžasné. Jmenovalo se O 12 měsíčkách a vystoupení paní herečky i osvětlení jejího kolegy bylo velmi profesionální.

Konečně vánoční besídka, společné zpívání písniček, koled, recitace básniček a to hlavní – prozkoumávání nových hraček! Děti jsou velmi vynalézavé a na zapeklitosti a návody všech hraček rychle přichází. Pod stromečkem toho bylo spoustu: nové kostky, skládačky, robotické hračky, magnetické hračky, divadélko, montovna, motokáry na zahradu (snad se jen tak nerozbijí :-D)… Od všeho něco.

Chvíle to byly příjemné a radostné.

Přejeme vám mnoho zdraví, štěstí a lásky do roku 2023.

Děkujeme za důvěru a za spolupráci

Aktuálně

Akce únor

1. 2. Veverky - vycházka ke krmelci

2. 2. Medvíďata - vycházka ke krmelci

20. 2. Předškoláci - program KRNAP Koloběh vody

22. 2. Karneval - v dopoledních hodinách

Fotografie naleznete průběžně v galerii.

Týdenní plány pravidelně k nahlédnutí

Milí rodičové,
v sekci Pro rodiče -> Týdenní plán můžete pravidelně nahlížet, jaké činnosti máme v konkrétním týdnu s dětmi naplánované a na co se mohou těšit. Zápis je aktualizován každý týden v pondělí/úterý.