Říjen v mateřské škole

Měsíc říjen nám přinesl různé změny počasí. Abychom více pro zdraví udělali, dbáme na dostatek pohybu venku i ve školce + Medvíďata nasbírala šípky a uvařila zdravý šípkový čaj.

Do mateřské školy na začátku října přijel pan sokolník s dravci. Vyprávěl dětem zajímavé informace, doplnil je obrázky např. krajin nebo letadel. Dravce si děti mohly nakonec pohladit a s nimi i pejska, který věrně sokolníka na výstavách doprovází.

Hádanka: Jeden dravec byl přesně takový, s jakým děti cvičí a plní různé úkoly, ke kterým si pak v sešitě lepí nálepky jako znamení, že mají úkol splněný. Zeptejte se dětí, jak se tento dravec jmenuje 🙂 Máme ho v tělocvičně na žebřinách (Sokolík Pepík).

Za dětmi opět tento měsíc přijeli divadelníci. Zahráli pohádku O perníkové chaloupce.

Předškoláci se skrze hry dozvídali jak rostliny cestují. Paní ze správy KRNAP jim blíže vysvětlila, jak se různě přemisťují semínka rostlin s hádankami, skládačkami a závoděním.

Měsíc říjen je jako stvořený pro vyrábění s různými přírodninami. Vznikl veliký duch podzimu, který nás všechny zdravil při příchodu do školky.

Děti ze třídy Veverek vytvořily les plný malovaných zvířátek a také nasbíraly spoustu a spoustu kaštanů, které v zimě odnesou zvířátkům do krmelce.

I venku děti připravují zvířátkům pelíšky a domečky z nejrůznějších přírodnin jaké jen najdou. Jaká bude zima a kdy přijde první sníh? To se teprve uvidí a budeme se těšit.

Akce prosinec

1. 12. 9:45 - Předškoláci - Druhé bruslení