Říjen v mateřské škole

Měsíc říjen nám přinesl různé změny počasí. Abychom více pro zdraví udělali, dbáme na dostatek pohybu venku i ve školce + Medvíďata nasbírala šípky a uvařila zdravý šípkový čaj.

Do mateřské školy na začátku října přijel pan sokolník s dravci. Vyprávěl dětem zajímavé informace, doplnil je obrázky např. krajin nebo letadel. Dravce si děti mohly nakonec pohladit a s nimi i pejska, který věrně sokolníka na výstavách doprovází.

Hádanka: Jeden dravec byl přesně takový, s jakým děti cvičí a plní různé úkoly, ke kterým si pak v sešitě lepí nálepky jako znamení, že mají úkol splněný. Zeptejte se dětí, jak se tento dravec jmenuje 🙂 Máme ho v tělocvičně na žebřinách (Sokolík Pepík).

Za dětmi opět tento měsíc přijeli divadelníci. Zahráli pohádku O perníkové chaloupce.

Předškoláci se skrze hry dozvídali jak rostliny cestují. Paní ze správy KRNAP jim blíže vysvětlila, jak se různě přemisťují semínka rostlin s hádankami, skládačkami a závoděním.

Měsíc říjen je jako stvořený pro vyrábění s různými přírodninami. Vznikl veliký duch podzimu, který nás všechny zdravil při příchodu do školky.

Děti ze třídy Veverek vytvořily les plný malovaných zvířátek a také nasbíraly spoustu a spoustu kaštanů, které v zimě odnesou zvířátkům do krmelce.

I venku děti připravují zvířátkům pelíšky a domečky z nejrůznějších přírodnin jaké jen najdou. Jaká bude zima a kdy přijde první sníh? To se teprve uvidí a budeme se těšit.

Aktuálně

Akce prosinec

1. 12. 9:45 - Předškoláci - Druhé bruslení

7. 12. 9:00 - Předškoláci - program KRNAP - Zimní spánek

8. 12. 9:45 - Předškoláci - Třetí bruslení

13. 12. Vánoční dílna pro rodiče s dětmi 15:00 - 16:30

14. 12. Všechny třídy - Zdobení stromečku zvířátkům v dopoledních hodinách

15. 12. 9:45 - Předškoláci - Čtvrté bruslení

19. 12. Všechny třídy společně - Vánoční besídka v dopoledních hodinách

20. 12. Divadlo v MŠ - O 12 měsíčkách

Fotografie naleznete průběžně v galerii.

Týdenní plány pravidelně k nahlédnutí

Milí rodičové,
v sekci Pro rodiče -> Týdenní plán můžete pravidelně nahlížet, jaké činnosti máme v konkrétním týdnu s dětmi naplánované a na co se mohou těšit. Zápis je aktualizován každý týden v pondělí/úterý.