Rozšířené aktivity

Logopedická péče

Probíhá ve spolupráci se SPC v Trutnově a Mgr. Kateřinou Sobotkovou ve Vrchlabí. MŠ doporučí děti ke konzultaci a vyšetření. Následně s dětmi cíleně pracujeme. Provádíme průpravná cvičení a v průběhu dne zařazujeme logopedické chvilky.

Výuka bruslení

Pod vedením zkušených instruktorů z hokejového klubu ve Vrchlabí. Učitelky doprovázejí děti na zimní stadion a pomáhají s organizací.

Výuka angličtiny

Na přání rodičů vyučuje angličtinu lektorka Kateřina Harvey Smetanová, která získala certifikát FCE Cambridge, složila státní zkoušku z anglického jazyka a je držitelkou Osvědčení o studiu pedagogiky pro pedagogy volného času vykonávajícího dílčí přímou pedagogickou činnost.

Lyžařský výcvik

Využíváme nabídek lyžařských škol ve Vrchlabí a okolí a podílíme se na organizaci výcviku. Učitelky se neúčastní pobytu na sjezdovce, pouze zajišťují servis pro děti v MŠ.

Muzikoterapie

Probíhá každou středu s dětmi, které projevují zvýšený zájem o hudební aktivity.

Keramická dílna

Děti několikrát za rok navštěvují Dům dětí Pelíšek, kde pracují pod vedením profesionálních keramiček a učitelek MŠ. Hotové výrobky si odnášejí domů.

Další aktivity

Návštěvy výstav a dalších kulturně společenských akcí – dle možností a nabídky děti s učitelkami navštěvují výstavy, koncerty a divadla a další kulturně společenské akce ve městě.

Výtvarné a pěvecké soutěže – každý rok se děti účastní některých soutěží s velmi dobrými výsledky. Zapojily se i do ankety o nejzdařilejší návrh na logo pro svazek obcí Krkonoš

Spolupráce s místními chovateli, návštěvy na farmách v okolí – pozorování zvířat a jejich mláďat, seznámení se zpracováním mléka

Akce prosinec

1. 12. 9:45 - Předškoláci - Druhé bruslení