Informace k návratu dětí do škol

Od 12.4. se navracejí předškoláci do mateřských škol. Informace k návratu naleznete dále v článku.

Informace k návratu dětí do MŠ od pondělí 12.4.2021

• Ve třídách bude maximálně 15 dětí – třída Medvíďat bude rozdělena dle počtu nahlášených dětí
  • Děti v mateřské škole budou bez roušek
  • Testování dětí proběhne vždy v pondělí a ve čtvrtek nebo první den příchodu dítěte do MŠ v prostorách šatny zajíčků. Bez testu nesmí dítě do MŠ
  • Výjimku z testování mají děti, které mají potvrzení o negativním testu od poskytovatele zdravotních služeb a není starší 48 hodin (nutno doložit potvrzením v listinné podobě) nebo prodělalo onemocnění COVID-19 a neuplynulo více než 90 dní (nutno doložit potvrzením v listinné podobě – buď od lékaře nebo sken SMS zprávy o pozitivním testu s datem) Zákonný zástupce k potvrzení ještě podepíše připravené čestné prohlášení.

Děti, jejichž zákonní zástupci jsou: (vybrané profese určené mimořádným opatřením MZ)

1. a) zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb
  2. b) pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělávání Praktická škola, jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
  3. c) pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  4. d) zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  5. e) příslušníci ozbrojených sil,
  6. f) zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  7. g) zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  8. h) zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  9. i) zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  10. j) zaměstnanci Finanční správy České republiky

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží mateřské škole potvrzením zaměstnavatele – ke stažení níže. Stravné i školné za tyto děti od 12.4.2021 bude hradit zákonný zástupce.

Úkol pro rodiče a děti

Chystáme se vytvořit z mateřské školy výstavní síň plnou draků, a proto prosíme, abyste doma spolu s dětmi vyrobili draka (nemusí být létavý, bude na výzdobu) a přinesli do školky.

Na dráčky se těšíme a přejeme spoustu hezkých chvil při společném tvoření!

Dravci a divadlo v MŠ

V galerii jsou umístěny fotky z obou akcí.

Do mateřské školy přijede v pondělí 11. 10. divadlo s pohádkou Domku, domku, domečku a v úterý 12. 10. se děti mohou těšit na přehlídku dravců. Obojí od 9:00 po dopolední svačině.

Fotbalový turnaj

V galerii jsou umístěny fotky z turnaje.

Pouze pro předškoláky (Medvíďata): Ve čtvrtek 9. 9. v 9 hodin se koná fotbalový turnaj mateřských škol doplněný o soutěžní stanoviště. Odchod z MŠ v 8 hodin. Svačina bude ze školky, pitný režim též zajištěn.