Září v mateřské škole

První měsíc nového školního roku utekl jako voda. Pro spoustu dětí byl tento měsíc prvním odloučením od rodiny a blízkých. Někdo takové změny snáší lépe, někdo hůře. Drželi jsme však palce všem, aby to dobře zvládly. Některé děti přešly do nové třídy, někdo zůstal ve třídě své. Ti, co zůstaly, pomáhaly dětem nově příchozím orientovat se v nové třídě či školce, v pravidlech a organizaci dne. Není nic lepšího, než když dobré rady slyší děťátko od dítěte :-). Proto teď pravidla každé třídy vytváříme společně s dětmi.

Malovaná srdíčka ve třídě Veverek

V první polovině měsíce nás sluníčko ještě hřálo. Bylo s námi i na fotbalovém turnaji, který se velmi vydařil. Více o fotbale ZDE.

Ke konci září už nás provázelo podzimní sychravé počasí. Ven zajdeme i s pár kapkami deště, nerozpustíme se :-). Podzim děti s radostí přivítaly. A konečně – pomalu začaly padat oblíbené kaštany. Bylo jich ještě jen málo, jen tak do kapsy pro štěstí. A ke všem těch radostem nás přijelo rozesmát divadýlko. Ne, že by bylo jen veselé, byly v něm napínavé i dojemné zápletky. Spolu v kruhu jsme si o divadle pak povídaly. Byly tam situace různé, některé vtipné a milé, jiné i smutné. Ale vše nakonec dobře dopadlo. Děti vám mohou o divadle povyprávět (např. spolu s fotografiemi ZDE).

Dnes je říjen v plném proudu, léto a teplo už nás opustily, my jsme však na studeno připraveni!

A kamarád pavouk lezoucí po prostřední modré bundě si snad také nějaké teplé místečko najde… 🙂

Aktuálně

Akce září

5. 9. 15:00 - Schůzka rodičů

11. 9. 8:30 - Předškoláci - Program KRNAP: Louka plná dětí

13. 9. Předškoláci - fotbalový turnaj

26. 9. 9:30 - Divadlo v MŠ: O drakovi

Fotografie naleznete průběžně v galerii.